Харчування

Склад грудного молока

Все про грудному молоці! докладніше

Состав грудного молока

Лактація - особливий період у Вашому житті, але це не означає, що Ви повинні багато в чому себе обмежувати. Під час грудного вигодовування не потрібно їсти якусь особливу їжу або пити молоко. Також зазвичай немає необхідності уникати будь-яких продуктів і напоїв - за винятком спиртних. В обмежених кількостях можна вживати навіть кофеїновмісні напої.

Деякі малюки можуть реагувати на вживання матір'ю певних продуктів, однак це не означає, що кожна мама повинна так чи інакше обмежувати свій раціон. Якщо Ви побоюєтеся появи реакції на будь-які продукти, їжте їх потроху і стежте за своєю дитиною. Якщо малятко дійсно турбується, ймовірно, доведеться відмовитися від цього продукту, принаймні на час.

Постарайтеся зробити свій раціон збалансованим і різноманітним. Годуючим матерям рекомендується вживати натуральну їжу і уникати перероблених продуктів.

Існує думка, що годуючі матері повинні пити багато рідини, щоб молоко вироблялося в достатній кількості. Ця думка помилкова! Ви повинні пити тоді, коли Вам хочеться. Прозорість і світло-жовтий колір сечі свідчать про те, що Ви отримуєте достатню кількість рідини.

Якщо Ви дотримуєтеся особливої ​​дієти (наприклад, макробіотичної або вегетаріанської), поцікавтеся у свого лікаря, яким чином ця дієта відіб'ється на Вашому молоці і на процесі грудного вигодовування в цілому.