Ущелина губи і піднебіння

Ущелина губи і піднебіння - це вроджена вада розвитку, що виникає в результаті неповного зрощення структур порожнини рота в ранній внутрішньоутробний період. Ця вада може торкнутися тільки губи або поширитися на тверде і м'яке піднебіння; також вона може бути односторонньою або двосторонньою.


Подібні дефекти припадають на одного з приблизно 5-700 живонароджених дітей в Європі та більшості країн світу.
У цих випадках, зазвичай, вдаються до пластичної хірургії. За певних обставин до операції можуть застосовуватися тимчасові засоби для полегшення годування - наприклад, піднебінний обтуратор (кільце з литого пластика, яке вставляють в рот).
Грудне вигодовування може стати проблемою, однак при відповідній підтримці дитина отримує можливість хоча б частково годуватися від грудей. Деякого ефекту можна досягти, експериментуючи з положенням дитини біля грудей і різними способами підтримки щелепи і підборіддя малюка. Величезне значення мають підтримка і поради фахівця по грудному вигодовуванню.


Оскільки більшість таких немовлят не можуть смоктати груди, дуже важливо, щоб Ви зціджували грудне молоко. Для стимулювання лактації та підтримки молоковіддачі можна використовувати двофазний молоковідсмоктувач (посилання). Регулярне зціджування (в перший час кожні 3-4 години) допоможе домогтися гарної лактації.
Поїльник Special Needs розроблений для дітей, які зазнають труднощів при грудному вигодовуванні. Спеціальна соска не вимагає створення вакууму і забезпечена клапаном, який дозволяє контролювати подачу молока, щоб дитина не захлинулася.

Після операції грудне вигодовування, протягом деякого часу, може спричиняти дискомфорт, тому слід продовжувати зціджування, але при цьому регулярно пропонувати груди. Ваша дитина може відчувати задоволення, просто утримуючи сосок в роті. Незабаром малюк зрозуміє, що здатний харчуватися самостійно, і буде з ентузіазмом смоктати груди.