Часті питання про систему фототерапії BiliBed

Система фототерапії BiliBed

Лікування за допомогою системи BiliBed рекомендується для новонароджених з гіпербілірубінемією, які не вимагають приміщення в кувез або потребують спеціального догляду. докладніше

Система фототерапии BiliBed

Часті питання про систему фототерапії BiliBed

  • Як був визначений період в 1500 годин, після якого необхідно міняти трубчасту лампу?

    Згідно з проведеним нами тестам, через 1500 годин інтенсивність випромінювання падає до 75% відсотків у порівнянні з дією нової лампи.
     

  • Чи відповідає система BiliBed вимогам Американської академії педіатрів щодо інтенсивної фототерапії?

    Система BiliBed відповідає вимогам ААП у відношенні інтенсивної фототерапії і навіть перевершує їх. В інструкціях ААП за 2004 рік сказано, що при інтенсивній терапії необхідно використовувати високі рівні випромінювання в діапазоні від 430 до 490 нм (зазвичай 30 мкВт/см2/нм і вище); при цьому повинен охоплюватися як можна більшу ділянку поверхні, на якій знаходиться новонароджений.
     

  • Після під'єднання приладу до мережі він починає працювати автоматично (без вимикача). Це нормально?

    Система BiliBed розрахована на автоматичний запуск відразу після підключення до мережі. Деякі лікувальні установи кріплять систему BiliBed до ліжечка відповідного розміру. У подібних випадках прикріплення спеціального вимикача неможливо (або небажано), тому система BiliBed розрахована на запуск відразу після підключення до мережі. Таким чином, для включення світла вимикач не потрібен.
     

  • Якщо лікар вирішує викладати дитину на живіт, чи потрібна малюкові пов'язка на очі?

    При викладанні дитини на живіт використовується миється ковдру Bilicombi. Якщо ковдру Bilicombi належним чином закріплено навколо шиї дитини, очна пов'язка не потрібна. Очну пов'язку рекомендується надягати, коли при викладанні малюка на живіт використовується одноразове ковдру Bilicombi, оскільки в цьому випадку невелика кількість світла може проникати через тканину.
     

  • Як Ви вважаєте, ми помиляємося, коли говоримо, що дітей можна лікувати тільки в положенні лежачи на спині?

    Д-р Сендер, автор наукової роботи про використання системи BiliBed, проводив тести, укладаючи дитину на спину (деякі доктори вважають за краще робити саме так через можливий ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти в тих випадках, коли дитина лежить на животі). У цьому дослідженні зазначено, що тривалість терапевтичного впливу порівнянна з тривалістю лікування за допомогою звичайних фототерапевтичні ламп. Таким чином, Ви маєте рацію, коли говорите, що дитину слід лікувати в положенні лежачи на спині. Ми згадуємо про лікування дитини в положенні лежачи на спині і на животі, оскільки так теж можна робити (зокрема, так чинять у Швейцарії). Деякі лікарі вважають, що зміна положення дитини аналогічно переривчастою фототерапії.
     

  • Що Ви можете сказати про сумці BiliBed?

    Зовнішній матеріал сумки - кордура кольору морської хвилі. З одного боку передбачене відділення на блискавці для зберігання інструкції по застосуванню. Сумка постачена плечовим ременем і ручкою для перенесення.
     

  • Чи існує ймовірність, що у дитини з'являться пролежні від тиску та / або висип в результаті ерзания по тканині?

    Пролежні і висип - досить поширене явище серед недоношених дітей, адже у них ще не сформувалася жировий прошарок. При цьому неважливо, проходить дитина курс фототерапії чи ні. Імовірність виникнення висипу або пролежнів при використанні системи BiliBed така ж, як і без неї. Наш досвід показує, що підкладка (дуже гнучка, дитина практично плаває по ліжку) надає, швидше, позитивний вплив. Бавовняний матеріал, з якого вона виготовлена​​, не грубіше звичайних пелюшок. Це майже те ж саме, що і пелюшка.
     

  • Після застосування системи BiliBed рівень білірубіну підвищується. Що це означає?

    При фототерапії таке трапляється. Спочатку рівень білірубіну може підвищитися, і тільки потім Про компанію почне надавати свій вплив. Лікарі, які проводять фототерапію, повинні знати про це явище, якщо раніше вони вже використовували лампи. На трьох графіках показані три різних дитину з трьома різними рівнями білірубіну. Іноді ці рівні спочатку підвищуються, а потім починають знижуватися, а іноді вони починають знижуватися автоматично.
     

  • Чи існує ймовірність низькотемпературного опіку?

    З початку продажів системи BiliBed (1994 рік) ми не зафіксували подібних випадків. Як правило, дитина лікується за допомогою системи BiliBed протягом двох, максимум чотирьох днів. Іноді робляться перерви на годування або зміну підгузників. Випробування на безпеку, проведені агентством TÜV та іншими сертифікуючий органами, показали, що температура на покритті з плексигласу не перевищує 40 ° С. У деяких країнах буває висока кімнатна температура. Коли система BiliBed поміщається в дитяче ліжечко без вентиляційних отворів і циркуляція повітря не відповідає рекомендованій в інструкції по застосуванню (20 см2 навколо BiliBed, ширина звичайного олівця), дитина може спітніти (але аж ніяк не отримати опік). Для поліпшення циркуляції повітря було розроблено ковдру Bilicombi. До цих пір ми не отримували відомостей ні про які низькотемпературних опіках.
     

  • Чи слід надягати підгузники на дітей, що проходять лікування за допомогою системи BiliBed?

    Існує дослідження «Про компанію для новонароджених» (Грем Харт, Кріс Дей і Енн Хейнсворт, «Журнал про догляд за новонародженими»), в якому сказано: «Захист статевих органів від випромінювання: оскільки ультрафіолетове випромінювання проходить через фототерапевтичні блок, необхідності в спеціальному захисті статевих органів немає ». (Система BiliBed не пропускає УФ-випромінювання.) У дослідницькій роботі «Про компанію при жовтяниці новонароджених» К. Л. Тана (опублікована в журналі «Клінічні дослідження в області перинатології», вересень 1991 року) автор стверджує: «Для досягнення максимальної ефективності необхідно максимальне вплив, тому під час фототерапії діти повністю роздягнені. Досвід лікування понад 10 000 хлопчиків продемонстрував відсутність несприятливих наслідків навіть при дозі «насичення» - як при короткому, так і при тривалому періоді лікування. Деякі наші пацієнти вже підлітки, вони нормально ростуть і розвиваються. Можливість ускладнень, пов'язаних із статевими органами, під час фототерапії представляється вкрай малоймовірною, оскільки період дії відносно невеликий, а яєчка захищені шкірою і підшкірно-жировим шаром ». У дослідженні Сюзан Блекберн «Гіпербілірубінемія і жовтяниця новонароджених» («Неонатальна мережу», жовтень 1995 року) перераховані можливі побічні ефекти фототерапії. Висновок автора такий: «Більшість досліджень не змогли продемонструвати наявність значних довгострокових наслідків негативного характеру для немовлят, які проходили фототерапію, якщо було вжито заходів щодо пом'якшення подібних побічних ефектів». Medela рекомендує під час фототерапії надягати дітям маленькі підгузки.
     

  • Яким має бути відстань між дитиною і джерелом світла для його опромінення?

    У спеціальній літературі і в бесідах з фахівцями не повідомлялося про випадки занадто високою світлопроникності при проведенні фототерапії. Деякі фахівці відзначають, що при досягненні певного рівня світлопроникності терапевтичний ефект не посилюється. Однак основна точка зору така: чим більше світла, тим краще. Очевидно, що фахівці не прийшли до єдиної думки. Фахівці, з якими радились ми самі (Вайс, Сендер, Ліндгрен), вважають, що високі рівні світлопроникності при проведенні фототерапії абсолютно безпечні. Таким чином, значно краще, коли дитина лежить близько до джерела світла. Це дозволяє добитися оптимального терапевтичного ефекту від впливу світла.
     

  • Чи існує небезпека удару електричним струмом при використанні системи BiliBed?

    Ми перераховуємо деякі запобіжні заходи, що дозволяють уникнути удару електричним струмом:

    • Дитина повинна лежати не на скляній поверхні, а на підкладці. Будь волога (сеча) залишиться на підкладці, оскільки вага дитини змусить її прийняти форму маленької калюжки і не дасть рідині просочитися на плексиглас.
    • Система BiliBed повністю герметична. Між BiliBed і поверхнею з плексигласу знаходиться гумова прокладка.
    • Якщо дитину поклали прямо на цю поверхню (помилка № 1) і волога скупчилася на скляній поверхні (помилка № 2), а також якщо гумова прокладка була видалена з-під поверхні з плексигласу (помилка № 3), удар електричним струмом все одно неможливий, оскільки електричні з'єднання знаходяться вище, ніж підстава системи BiliBed. Таким чином, небезпека удару електричним струмом при використанні системи BiliBed відсутня.
  • Що означають цифри на таймері?

    Перша цифра перед точкою позначає годину (тобто 1 = 1:00). Найбільше число на таймері - 99'999 .9. Цифри після точки = 1/10 години (тобто ці цифри змінюються кожні 6 хвилин)
     

  • Чи має сенс переривчаста Про компанію?

    Існує дослідження, в якому пояснюються переваги переривчастою фототерапії: «Переривчаста Про компанію жовтяниці у недоношених дітей», Томас П. Вогл та ін.) У цьому дослідженні говориться, що «при лікуванні гіпербілірубінемії у недоношених дітей переривчаста Про компанію настільки ж ефективна, як і безперервне освітлення».

     

  • Як довго діє лампа і як часто її слід перевіряти?

    Якість ламп BiliBed гарантується при зміні через кожні 1500 годин використання. При заміні кожні 1500 годин необхідності перевіряти їх немає, якщо тільки Ваша організація не пред'являє відповідних вимог.
     

  • Як виміряти рівень випромінювання лампи BiliBed?

    Вам потрібен прилад, який підходить для вимірювання світла високої інтенсивності (40 + мкВт/см2/нм) в області спектру від 425 до 475 нм. Medela рекомендує вимірювач Olympic Medical Bili-meter, модель 22 з датчиком В-22. Датчик В-22 спеціально розроблений для флуоресцентних ламп, що використовуються в системі BiliBed. Натисніть кнопку на датчику і помістіть його на ліжечко з лежачим на ній ковдрою Bilicombi або без нього. Переконайтеся, що індикатор датчика спрямований вниз, до джерела світла, у центр ліжечка. Злегка натисніть на ліжечко, імітуючи вага дитини. Хороша лампа покаже 40-60 мкВт/см2/нм. Безпосередньо над лампою будуть фіксуватися більш високі показники, а по мірі віддалення від неї вони знижуватимуться. Нова лампа, як правило, показує не менше 100 мкВт/см2/нм. Перед використанням з системою BiliBed інших вимірників переконайтеся, що вони відповідають вищевказаним вимогам.

     

  • Чи передбачена в системі захист від стрибків напруги?

    Електронні компоненти системи BiliBed захищені від пошкодження в результаті стрибків напруги в електромережі. При стрибку напруги система BiliBed відключиться автоматично. Знову включити її можна за допомогою перемикача START / STOP.
     

  • Чи передбачена в пристрої схема, яка вимикає лампу для захисту системи від перегріву?

    Що стосується електронної схеми захисту: лампа вимикається, коли вентилятор не крутиться з належною швидкістю або не працює. Це означає, що дана схема не пов'язана з вимірюванням температури. Лампа вимикається тільки при виникненні проблем з вентилятором. Це міра захисту дозволяє запобігти перегріву системи BiliBed. Якщо вентилятор працює правильно, перегріву бути не повинно.
     

  • Чи є вакуум-екстракція протипоказанням для використання BiliBed за наявності потреби в фототерапії?

    Ні, для використання BiliBed немає протипоказань. При фототерапії не обов'язково піддавати впливу голову, оскільки цей метод діє не локально, а на всю поверхню шкіри.

     

  • Які мінімальні і максимальні значення ваги при використанні системи BiliBed?

    Ідеальна вага ~> 2,5 кг (~ 5,5 фунта). Для лікування дітей, які важать менше 1,5-2,0 кг (~ 3,3-4,4 фунта), систему слід застосовувати з обережністю, оскільки поверхня шкіри може бути надто мала. Максимальна вага дитини - 10 кг (~ 22 фунти).
     

  • ----Bilicombi----

  • Як чистити ковдру Bilicombi?

    • Зніміть ковдру Bilicombi з системи BiliBed.
    • Застебніть блискавку на Bilicombi і застібку-липучку під підборіддям.
    • Поперіть ковдру в пральній машині з використанням стандартного циклу. Рекомендований мінімальний цикл прання - 10 хвилин.
    • Періть ковдру в пральній машині в гарячій воді. Ми рекомендуємо температуру 140 градусів за Фаренгейтом (60 ° C). Максимальна температура - 210 градусів за Фаренгейтом (95 ° C)
    • Використовуйте звичайні чистячі засоби. Див інструкції виробника пральної машини.
    • Використання хлорсодержащего відбілювача може привести до знебарвлення ковдри Bilicombi і скоротити термін його служби.
    • Машинну сушку слід проводити при низькій температурі. Якщо одна з застібок-липучок стане гірше клеїтися, необхідно використовувати нове ковдру Bilicombi.
  • ----Загальні питання про фототерапії ----

  • Що означає мкВт/см2/нм?

    мкВт/см2/нм вимовляється як «мікроват на квадратний сантиметр на нанометр». Це одиниця виміру спектральної щільності випромінювання на ділянці в 1 квадратний сантиметр. Спектральна щільність випромінювання - це вихідна потужність лампи. Коли ми вимірюємо щільність випромінювання системи BiliBed, ми вимірюємо вихідну потужність випромінювання на конкретній довжині хвилі (425-475 нм).


    Розберемо це питання більш докладно.
    - МкВт (мікроват) : приставка «мікро-» позначає одну мільйонну частину (0,000001), ват - одиниця виміру потужності, тобто 1 мкВт - це
    одна мільйонна (0,000001) вата.
    - см2 (квадратний сантиметр ) - це одиниця вимірювання площі. 1 см2 дорівнює 0,155 квадратного дюйма, 1 квадратний фут дорівнює 929 см2. Таким чином, коли Ви використовуєте для вимірювання Bilimeter, датчик, який Ви кладете на ліжко, розраховує щільність випромінювання на ділянці, рівному 1 квадратному сантиметру.
    - Нм (нанометр) - це одиниця виміру, яка використовується для визначення довжини світлової хвилі . Колір світлового вивчення залежить від довжини хвилі. Коли Ви бачите веселку, довжини хвиль всіх кольорів знаходяться в діапазоні від 400 до 700 нм. У червоних відтінків веселки довжина хвилі більше (650-700 нм), а у блакитного кольору випромінювання системи BiliBed - менше (425-475 нм). Для довідки: 1 нанометр дорівнює 1 мільярдної частини метра, тисячі мільйонів частин метра, або 0,0000000001 метра.
     

  • Що таке «черезшкірне вимірювання вмісту білірубіну»?

    Оскільки вимір білірубіну сироватки крові за допомогою п'яткового проколу - дорогий інвазивний метод (хоча він і вважається надійним і точним), можна використовувати альтернативний, неінвазивний метод контролю рівня білірубіну у немовлят: за допомогою транскутанного білірубінометр. Цей білірубінометр являє собою неінвазивний інструмент, який прикладається до шкіри дитини (як правило, до чола). Прилад виробляє електричну спалах. Відбитий від шкіри світло аналізується і оцінюється за допомогою електронних засобів. Білірубінометр показує або числовий індекс, або рівень вмісту білірубіну. Оскільки на вимірювання можуть впливати расова приналежність, термін вагітності і вага при народженні, такий прилад найбільш ефективний при використанні серед подібних один одному пацієнтів. Після початку проведення фототерапії ці прилади стають менш надійними. Якщо вони використовуються, то невелику ділянку шкіри слід закривати для подальшого проведення тестування .

     

  • Чи впливає синє світло на дітей або дорослих, які доглядають за ними?

    Наукові докази такого впливу відсутні. Тим не менш поширена думка про те, що синє світло шкодить очам дитини (тому при використанні звичайних фототерапевтичні ламп очі малюка слід закривати пов'язкою). Дорослі, які доглядають за дитиною, часто скаржаться на головні болі і подразнення очей за синього світла. Дуже важливо, щоб світло від фототерапевтичні обладнання був направлений на дитину. Таким чином, система BiliBed володіє ще однією перевагою: світло в ній спрямований прямо на дитину. Він не доходить до тих, хто піклується про малюка. Лампа фототерапії від Medela також фокусує світло на пацієнті. Тим не менш стандарт МЕК (Міжнародної електротехнічної комісії) вимагає, щоб ми писали про можливі побічні ефекти. Для медперсоналу: ця лампа випромінює синє світло з довжиною хвилі 425-475 нм, який в окремих випадках може пошкодити сітківку ока. Ви, ймовірно, захочете уникнути тривалого впливу лампи, якщо:

    • у Вас вже є проблеми із зором, наприклад дистрофія жовтої плями
    • Ви хворі на цукровий діабет або з інших причин знаходитеся в групі ризику по пошкодженню сітківки
    • Ви приймаєте лікарські препарати з фотосенсибилизирующим дією
    • Вам більше 55 років
       
  • Яка різниця між синім і білим світлом?

    Синє світло з довжиною хвилі 425-475 нм надає найкращу терапевтичну дію. Білий світ містить у собі частину синього. Це означає, що біле світло сам по собі не такий корисний, як синій (наприклад, застосовуваний в лампі фототерапії або системі BiliBed від Medela). Через окремих недоліків синього світла (він може приховувати зміна кольору шкіри пацієнта, викликати загальний дискомфорт у людей, які доглядають за пацієнтом) деякі фототерапевтичні лампи обладнуються як синіми, так і білими трубками. Ми хотіли б ознайомити Вас з витягами з досліджень, проведених нами в даній області. «Для чого використовуються гомеопатичні дози фототерапії?», М. Джеффрі Мейзелз, відділ педіатрії, Ройял Оук, Мічиган, США. Ефективність фототерапії залежить від трьох основних чинників: від спектру світла, потужності випромінювання і площі поверхні тіла дитини, піддається впливу. Мейзелз стверджує: «Через оптичних властивостей білірубіну та шкіри найбільш ефективна довжина хвилі розташовується в синьо-зеленому спектрі ...
    « Спеціальні сині »флуоресцентні трубки забезпечують в синьому спектрі випромінювання набагато більшої щільності, ніж інші трубки, і є найбільш ефективним джерелом світла, застосовуваним в США для фототерапії ». «Синє світло, зелене світло, білий світ, інші кольори: лікування жовтяниці новонароджених», Джон Ф. Енневер, «Клінічні дослідження в області перинатології», том 17, № 2, червень 1990
    «Колір важливий тому, що основний елемент фототерапії - це поглинання фотона молекулою білірубіну. Білірубіном може поглинатися тільки світло певних кольорів (з певною довжиною хвилі) ... Синє світло з довжиною хвилі близько 450 нм поглинається найкраще ... »« Про компанію при жовтяниці новонароджених », К. Л. Тан,« Клінічні дослідження в області перинатології », тому 18, № 3, вересень 1991 Тан стверджує наступне: «Наше дослідження, яке полягало у порівнянні ефективності ламп синього і зеленого та денного світла, досить ясно показало, що в порівнянні з денним або зеленим світлом синє світло значно ефективніше знижує рівень білірубіну в порівнянних групах здорових дітей, а також недоношених дітей, що піддаються інтенсивній терапії» .
    «Ефективність фототерапії з застосуванням« насиченого »синього і« стандартного »денного світла в лікуванні Негемолітична гіпербілірубінемії», К. Л. Тан та ін, Acta Paediatr 81, 1992 р. Графіки на сторінці 873 красномовніше за слова. На нижньому графіку показано зниження рівня білірубіну при використанні синього світла. Таким чином, Тан констатує, що «насичена Про компанію із застосуванням двосторонніх синіх ламп зі спектром випромінювання, відповідним для поглинання білірубіну, більш ефективна, ніж у разі використання ламп денного світла, і знижує рівень вмісту білірубіну в два рази швидше у порівнянні з лампами денного світла».