Практичне значення малюкової манери смоктання

Дитяча манера смоктання

Процес годування дитини грудьми докладніше

Основні результати

Докладні відомості про 4 основних результатах дослідження докладніше

Завантажити

Навчальні матеріали докладніше

Посилання

Використані матеріали докладніше

Практичне значення

Ця нова інформація дозволяє лікарям краще зрозуміти проблеми, пов'язані з грудним вигодовуванням, а також пояснює загальноприйняту практику, хоча і ставить під сумнів деякі методи.

а) Відомо, що дітям з ущелиною неба складно створити вакуум. Їхні проблеми при годуванні є прямим наслідком відсутності цієї здатності. У недоношених дітей також можуть виникати труднощі зі створенням вакууму, достатнього для ефективного смоктання. У цьому випадку проблема пов'язана з дефіцитом м'язової сили і контролю, однак по суті вона також зумовлена ​​недостатністю вакууму. У подібних ситуаціях важливо, щоб вибір альтернативних методів годівлі відповідав силі дитини та її здатності створювати вакуум.

b) Трохи недоношені діти і деякі доношені діти також можуть з народження стикатися з труднощами при створенні адекватного рівня вакууму і тому не набирають достатньої ваги. Вони слабшають і ть і стають сонними, а надходження молока утруднюється. У багатьох подібних випадках часте годування і зціджування забезпечує збільшення кількості молока. При поліпшенні харчування ріст дитини прискорюється, малюк набирає силу, вчиться краще управляти своїми м'язами, що дозволяє йому створювати вакуум, достатній для ефективного смоктання.

с) У двох третин матерів, які відчувають біль в сосках, діти створюють занадто сильний внутрішньоротовий вакуум. Хоча в даний час не існує приладу, за допомогою якого можна було б виміряти внутрішньоротовий вакуум, цю силу можна оцінити, просто запитавши у матері, наскільки комфортно вона почувається під час годування і наскільки сильно, на її думку, смокче дитина. Якщо проблему не можна вирішити шляхом зміни позиції при годуванні і корекції захоплення грудей, то, згідно з попередніми дослідженнями, знизити тиск до нормальних значень можна за допомогою накладок, не утруднюють всмоктування молока. У цьому випадку велике значення мають правильний вибір накладки і контроль лікаря.

1. Відсутність перистальтичних рухів підтверджує наші відомості про те, що деформація сосків може свідчити про проблеми із захопленням грудей. Оскільки мова не «закручує» сосок, форма соска повинна залишатися такою ж, як і на початку годування. Фахівці вважають, що стислі або деформовані після годування соски можуть бути причиною болю і дозволяють припустити про проблеми з прикладанням до грудей. Щоб виключити такі аномалії, як високе небо, роздуте небо або анкілоглоссія, слід оцінити стан неба і мови. Якщо вирішити проблеми, пов'язані з деформацією соска та / або болем, неможливо, необхідно розглянути питання про силу внутрішньоротові вакууму (див. вище).

2. Колись вважалося, що дитина повинна захопити якомога більшу частину соска. Також існувала думка, що для успішного грудного вигодовування необхідно помістити сосок на стику твердого та м'якого піднебіння і направити чумацькі синуси в рот, забезпечивши дитині можливість видавити молоко. Однак ключовою умовою для вилучення молока є створення вакууму. Даний процес починається з прикладання дитини до грудей. Вакуум, який забезпечує витікання молока, утворюється при русі мови і м'якого піднебіння вниз. Ця дія також звільняє місце для надходження молока. Таким чином, якщо б сосок знаходився на стику твердого та м'якого піднебіння, це простір було б обмежене. На практиці дитині необхідно помістити сосок на відстані приблизно 6 мм від стику твердого та м'якого піднебіння - так, щоб у роті залишалося достатньо місця для надходження молока. Дивно, але, хоча соски, молочні залози і дитячі ротики бувають самих різних форм і розмірів, всі малюки поміщають сосок приблизно в один і той же місце. Це пояснює безліч варіантів прикладання до грудей для успішного грудного вигодовування. Так, в деяких випадках прикладання представляється спостерігачеві неправильним, але якщо мати і дитина відчувають себе комфортно і малюк отримує достатньо молока, то позиція може виявитися оптимальною для обох. Деякі діти «відтягують» груди, особливо при виділенні молока. На м'якому небі розташовані блювотні рецептори, і якщо сосок поміщається занадто близько до стику м'якого і твердого піднебіння, ці рецептори можуть бути зачеплені. Дітям, у матерів яких великі соски, не доводиться захоплювати так багато тканини молочної залози; таким чином, в порожнині рота залишається місце для накопичення молока і запобігається блювотний рефлекс. Це також може бути вірно для дітей, які кидають груди в перші кілька хвилин, при виділенні молока. Мами таких дітей повинні дозволити своїй дитині самому керувати годуванням, якщо тільки це не викликає болю. Такий стиль грудного вигодовування може являти собою поверхневий захоплення грудей.

3. Оскільки вакуум є необхідною умовою для вилучення молока, має сенс перевірити, як створює вакуум дитина, не набирающий ваги. Перш за все слід оцінити щільність примикання губ дитини, а потім - силу ссання. Слабкий вакуум може свідчити про низький м'язовому тонусі, незамкнутому небі (це може бути навіть невелика щілина), а також про маленьких або плоских сосках. Часте годування грудьми і зціджування, знову ж таки, у багатьох випадках дозволяють збільшити обсяг молока, а при посиленому харчуванні і в міру зростання дитина набирається сил, і проблема вирішується. Однак у цих випадках важливо, щоб вибір альтернативних методів годівлі відповідав силі дитини та її здатності створювати вакуум.

Тут ви можете завантажити ілюстрації, а також інформацію для презентацій: