Тріщини сосків

Тріщини сосків можуть бути настільки болючими, що жінка може припинити годувати груддю. Хоча деяка хворобливість сосків в перші дні грудного вигодовування - досить поширене явище, в нормі годування груддю не повинно завдавати болю. Наявність тріщин і вираженої хворобливості сосків змушує замислитися над правильністю годування.

У більшості випадків тріщини сосків обумовлені неправильним положенням для годування, невірним захопленням соска або неправильним відібранням дитини від грудей. У разі появи тріщин або вираженої хворобливості сосків обов'язково зверніться до фахівця по грудному вигодовуванню. Проблему можна вирішити, тільки визначивши причину дискомфорту.

Якщо біль занадто сильна, доцільно на час припинити годування груддю. Під час такої перерви Ви повинні зціджувати молоко, щоб уникнути нагрубания молочних залоз і підтримати лактацію. Фахівець з грудного вигодовування розповість Вам про ручному зціджуванні, молокоотсосах та альтернативні методи годування в цей період.

Якщо Ви хочете прискорити процес загоєння, наносите на соски модифікований ланолін PureLan. У даному випадку зволоження стане кращим рішенням. Не використовуйте мазі, які необхідно прати перед годуванням, - це призведе до ще більшого подразнення шкіри. Захистити соски з тріщинами допоможуть захисні вентильовані накладки.

У деяких випадках болючість сосків може бути спровокована стоматитом. Якщо у Вас виникли такі підозри, зверніться до лікаря: він призначить лікування для Вас і Вашої дитини.